Genetyczny bliźniak potrzebny od zaraz

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF
16 lutego 2018

“Niektóre dzieci, czy też dorośli nie mają rodzeństwa więc potrzebują przeszczepienia szpiku od dawcy niespokrewnionego, a to jest wielka szansa, czasami jedyna, aby ktoś wrócił do zdrowia” –apeluje Pani Ania, mama Karoliny Wozowicz z Kotomierza.

Karolinka ma dopiero 14 lat, a przeszła już więcej niż nie jeden dorosły. Pierwsze 3 lata życia spędziła w Koronowie, następnie przeprowadziła się do Kotomierza, gdzie wraz z rodziną wiodła szczęśliwe życie przez kolejne 3 lata.

Właśnie wtedy po raz pierwszy zdiagnozowano u niej ostrą białaczkę limfoblastyczną. Dziś Karolinka ma już drugą wznowę choroby. Jest po wielu cyklach ciężkiej chemii, miesiącach spędzonych w szpitalu i licznych powikłaniach związanych z chorobą.

W podobnej do Karolinki sytuacji jest wielu pacjentów na całym świecie. Czekają oni na pomoc ludzi dobrej woli, którzy bezinteresownie podarują im szanse na życie przekazując cząstkę siebie.

Dlatego przyjdź i zarejestruj się jako potencjalny dawca szpiku, a może to Ty będziesz mógł pomóc swojemu genetycznemu bliźniakowi. "

Akcje rejestracji potencjalnych dawców odbędą się 4 marca w godz. 10:00-16:00

Szkoła Podstawowa im. Stefana Żeromskiego, ul. Koronowska 2
Kotomierz

Miejsko-Gminny Ośrodek Sportu i Rekreacji, ul. Wąskotorowa 4
Koronowo

Dom Katechetyczny, ul. Bydgoska 16
Koronowo

Autor / Publikujący: Magdalena Borowicz

Pliki do pobrania

Galeria

  • Powiększ zdjęcie Plakat

    Plakat