Sołtysiada 2018 rozstrzygnięta!!!

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF
18 czerwca 2018

Co roku sołectwa spotykają się w innej wsi położonej na terenie gminy Dobrcz, aby rywalizować o miano najlepszego w szeregu dziwnych konkurencji sprawnościowo – sportowych.

Tym razem było to w Suponinie. To była prawdziwa sportowa rywalizacja, podczas której nie brakowało emocji. Mowa o sobotniej Sołtysiadzie -  rozgrywkach między sołectwami, których reprezentacje dzielnie walczyły o Puchar Przewodniczącego Rady Gminy oraz o czek z główną nagrodą 1000 zł, ale tak naprawdę wszystkim przyświecał jeden cel – dobra zabawa.
Wszyscy zawodnicy dzielnie zmagali się z konkurencjami przygotowanymi przez organizatora, dając radość licznie zgromadzonej i dopingującej swoje drużyny publiczności. Niezależni sędziowie uwijali się jak przysłowiowe mrówki, mierząc czasy czy odległości i skrupulatnie odnotowując wszystkie wyniki. Turniejowe rozgrywki dotyczyły między innymi :
W konkurencji Wał zwyciężyło sołectwo Nekla z czasem 16,94s;
W konkurencji Maszynka zwyciężyło sołectwo Suponin z czasem 29,70s;
W konkurencji Piła zwyciężyło sołectwo Gądecz z czasem 11,80s;
W konkurencji Kubek zwyciężyło sołectwo Suponin z czasem 48,55s;
W konkurencji dla sołtysów najlepszy był Kozielec z liczbą punktów 46.

W Sołtysiadzie wzięło udział 12 sołectw, konkurencje były wykonywane według kolejności Wudzynek, Strzelce Górne, Kotomierz, Wudzyn, Włóki, Gądecz, Nekla, Suponin, Dobrcz, Trzeciewiec, Kozielec, Sienno.

W tegorocznej edycji główne nagrody przypadły: I miejsce Suponin, II miejsce Włóki i III miejsce Nekla, z tym że II i III miejsce zostało wyłonione po dogrywce, bo trzy sołectwa miały po 41 punktów Włóki, Nekla, Trzeciewiec. Na dogrywkę było przeciąganie liny.
P. Halina Pietrzak przy pomocy gości spisała historię sołtysiad i wypisała sołectwa, które jeszcze sołtysiady nie organizowały są nimi Sienno, Nekla, Augustowo, Magdalenka, Strzelce Górne, Strzelce Dolne, Trzęsacz, Kozielec, zatem teraz wypada kolej na Neklę, jako że zajęła III miejsce i nie organizowała sołtysiady.
Nie zabrakło ruchu na świeżym powietrzu. Fitness prowadziła Kasia Sochacka.

Po emocjach sportowych przyszedł czas na zabawę i świętowanie swoich sukcesów. Głodni i spragnieni mogli posilać się i gasić pragnienie przy stołach biesiadnych. Organizatorzy jak zwykle nie zapomnieli o dzieciach, które przez całą imprezę mogły korzystać za darmo z dmuchanego placu zabaw oraz brać udział w konkursach z nagrodami.

Serdeczne podziękowania należą się również sponsorom, dziękujemy za okazane wsparcie i pomoc przy organizacji.

FOTORELACJA

Autor / Publikujący: Magdalena Borowicz

Galeria

  • Powiększ zdjęcie
  • Powiększ zdjęcie
  • Powiększ zdjęcie