Ulica Przyjazna w Strzelcach Górnych - nadmierna prędkość kierowców

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF
10 września 2019

Pytanie mieszkańca: Witam serdecznie. Pisze w sprawie ulicy Przyjaznej w Strzelcach Górnych. Jak wiadomo od dłuższego czasu na skutek budowy przez dewelopera i dojezdzających tam pracowników czy też przyszłych mieszkańców ruch na tej ulicy jest bardzo duży. Nie było by w tym nic niepokojącego i dziwnego lecz niestety samochody osobowe oraz ciężarowe nie przestrzegaja prędkości... (mimo zwracania uwagi nic sobie z tego nie robią) nie wspomnę juz o zachowaniu ostrożności. Zdaje sobie sprawę że to juz kwestia kultury kierowcy ale na ulicy poruszają się piesi z wózkami, czy też dzieci mieszkańców (w tym moje). Przez zachowanie kierowców długo nie trzeba bedzie czekać aż stanie się nieszczęście. W związku z tym czy można liczyć na pomoc ze strony gminy ? może jakieś tymczasowe progi zwalniające lub uruchomienie drugiej drogi dojazdowej na budowę ? wg map jest taka możliwość. Myślę ze warto o tym pomyśleć ponieważ budowa domów nie skończy się za miesiąc czy dwa.. zapewne są to jeszcze lata.. Z góry dziękuję za opdowiedź.

Odpowiedź: Informuję, że nie ma możliwości budowy progów zwalniających na drodze o nawierzchni tłuczniowej, jaką jest ul. Przyjazna w Strzelcach Górnych. Przedmiotowa droga jest  drogą publiczną, dlatego też nie możemy zabronić użytkownikom dróg do korzystania z niej. Drogi dojazdowej z drugiej strony budowanego osiedla niestety nie możemy obecnie udostępnić do przejazdu, gdyż musielibyśmy ją najpierw utwardzić, na co niestety nie mamy zabezpieczonych środków finansowych w budżecie gminy.

Ponadto o przekraczaniu prędkości przez kierowców proponuję informować policję np. poprzez Krajową Mapę Zagrożeń dostępną w internecie.

Autor / Publikujący: Katarzyna Orlikowska-Maliszewska

Galeria

  • Powiększ zdjęcie