Zima – trudny okres dla bezdomnych.

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF
24 stycznia 2019

Od kilku dni panuje prawdziwa zima. Temperatura w ciągu dnia utrzymuje się na wartościach ujemnych, a w nocy spada nawet do kilkunastu stopni. Taka pogoda najbardziej doskwiera i zagraża osobom bezdomnym. Osoby te informowane są o możliwości skorzystania z pomocy w placówkach udzielających wsparcia potrzebującym. Działania prowadzone są przez Policję przy współpracy z Gminnym Ośrodkiem Pomocy Społecznej.

Patrol policyjny z Komisariatu Policji w Koronowie w dniu 23 stycznia br. znalazł w Dobrczu na ulicy Długiej pijanego mężczyznę, który nie był w stanie poruszać się o własnych siłach. Mężczyznę przewieziono do policyjnej izby wytrzeźwień. Policjantów poprosił o pomoc pracownik Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Dobrczu, który o godzinie 10.45 zadzwonił do dyżurnego.

Ważnym elementem pozostaje potrzeba właściwej reakcji każdego z nas, na przypadek świadczący o konieczności i celowości objęcia pomocą i wsparciem ludzi pozbawionych przysłowiowego „dachu nad głową”. Taka reakcja jest niezwykle ważna i w praktyce może sprowadzić się do przekazania informacji telefonicznej do jednego z wymienionych wyżej podmiotów czy po prostu na telefon alarmowy 112.

Apelujemy, aby nie przechodzić obojętnie obok osób bezdomnych, leżących, nietrzeźwych. Niska temperatura może być dla nich śmiertelnym zagrożeniem.

Źródło informacji: asp.szt. Mariusz Choła | Publikujący: Katarzyna Orlikowska-Maliszewska

Galeria

  • Powiększ zdjęcie mrozy

    mrozy