Jesteś tutaj: Start / OCHRONA ŚRODOWISKA

OCHRONA ŚRODOWISKA

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF

Artykuły

Przejdź do - Od 1 marca koniec z wycinką.
10 marca 2017

Od 1 marca koniec z wycinką.

Od 1 marca do 15 października trwa bowiem okres lęgowy, który co prawda nie chroni drzew, ale chroni ptasie gniazda, które się na nich znajdują. Jeśli więc na drzewie znajduje się miejsce lęgowe ptaków, to nie można go wyciąć bez zgody Regionalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska. Za naruszenie tego obowiązku grozi grzywna lub areszt.

Czytaj więcej o: Od 1 marca koniec z wycinką.
Przejdź do - Kurenda
9 marca 2017

Kurenda

Wójt Gminy Dobrcz przypomina mieszkańcom, że właściciele i opiekunowie zwierząt domowych m.in., zobowiązani są do sprawowania nad nimi właściwej opieki, tak aby zwierzęta nie stwarzały i nie stanowiły zagrożenia dla zdrowia, życia ludzi i osób trzecich.

Czytaj więcej o: Kurenda
Przejdź do - Szukamy właściciela psa
22 lutego 2017

Szukamy właściciela psa

Proszę o pomoc w odnalezieniu właściciela psa. Pies pojawił się w Trzeciewcu 96a  koło spółki PROFEED, suczka, młoda, jest dużej budowy, o maści biszkoptowo-brązowej. Tel. 604 648 230 - do osób u których tymczasowo przebywa. Jeśli nie znajdzie się właściciel pies trafi do schroniska.

Przejdź do - Usuwanie i utylizacja azbestu – dofinansowania na 2017 rok
22 lutego 2017

Usuwanie i utylizacja azbestu – dofinansowania na 2017 rok

Czasu na usunięcie szkodliwego azbestu zostało niewiele. Do roku 2032 Polska zobowiązała się do całkowitego usunięcia azbestu ze swojego terenu. Jak się szacuje, w naszym kraju zalega jeszcze – w różnej formie, na przykład dachów eternitowych – tysiące ton azbestu dlatego Wójt Gminy Dobrcz przypomina o naborze wniosków na dofinansowanie w 2017 r. w zakresie demontażu, zbierania, transportu i unieszkodliwiania wyrobów zawierających azbest w ramach „Projektu usuwania azbestu i wyrobów zawierających azbest z terenu Gminy Dobrcz”.

Czytaj więcej o: Usuwanie i utylizacja azbestu – dofinansowania na 2017 rok
Przejdź do - Jakie są podstawowe zasady usuwania drzew w rodzinnych ogrodach działkowych?
14 lutego 2017

Jakie są podstawowe zasady usuwania drzew w rodzinnych ogrodach działkowych?

Przedmiotowe zagadnienie regulują przede wszystkim przepisy zawarte w ustawie z dnia 16 kwietnia 2004 r. o ochronie przyrody (Dz. U. nr 92, poz. 880, zwanej dalej ustawą). Zgodnie z nimi, wycięcie drzewa wiąże się zazwyczaj z koniecznością uzyskania zgody właściwego organu administracji publicznej.

Czytaj więcej o: Jakie są podstawowe zasady usuwania drzew w rodzinnych ogrodach działkowych?