Jesteś tutaj: Start / OCHRONA ŚRODOWISKA

OCHRONA ŚRODOWISKA

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF

Artykuły

Przejdź do - Zakaz wstępu do lasu
21 maja 2018

Zakaz wstępu do lasu

Na podstawie informacji otrzymanej z Wojewódzkiego Centrum Zarządzania Kryzysowego, Bydgoskie Centrum Zarządzania Kryzysowego informuje:

Czytaj więcej o: Zakaz wstępu do lasu
Przejdź do - KURENDA
15 maja 2018

KURENDA

Urząd Gminy Dobrcz w związku z licznymi monitami mieszkańców gminy przypomina właścicielom nieruchomości posiadającym bezodpływowe zbiorniki (szamba) o obowiązku posiadania umowy na wywóz nieczystości ciekłych (ścieków) i dowodów uiszczania opłat za tę usługę (rachunki, faktury vat). 

Czytaj więcej o: KURENDA
Przejdź do - Starostwo Powiatowe w Bydgoszczy organizuje w 2018 XIX edycję konkursu na „Najpiękniejszy Ogród w Powiecie Bydgoskim”.
9 maja 2018

Starostwo Powiatowe w Bydgoszczy organizuje w 2018 XIX edycję konkursu na „Najpiękniejszy Ogród w Powiecie Bydgoskim”.

Celem konkursu jest zachęcanie do dbania o estetykę ogrodów przydomowych, pobudzenie wszechstronnej aktywności mieszkańców powiatu bydgoskiego w działaniach związanych z zielenią, co z kolei wpływa na ogólny wygląd terenów zielonych i wzrost atrakcyjności naszego regionu.

Czytaj więcej o: Starostwo Powiatowe w Bydgoszczy organizuje w 2018 XIX edycję konkursu na „Najpiękniejszy Ogród w Powiecie Bydgoskim”.
Przejdź do - Informacja o opłacie za zmniejszenie naturalnej retencji terenowej
9 maja 2018

Informacja o opłacie za zmniejszenie naturalnej retencji terenowej

Dnia 1 stycznia 2018 r. weszła w życie ustawa z dnia 20 lipca 2017 r. Prawo wodne (Dz. U. z 2017r., poz. 1566 ze zm.), wprowadzająca szereg zmian w dotychczasowym systemie gospodarowania wodami w Polsce, w tym nakładająca na Wójta nowy obowiązek związany z poborem opłat za usługi wodne.

Czytaj więcej o: Informacja o opłacie za zmniejszenie naturalnej retencji terenowej
Przejdź do - K U R E N D A
8 maja 2018

K U R E N D A

Uprzejmie informuję, że w niżej podanych terminach odbędą się szczepienia psów i kotów przeciwko wściekliźnie (koty dobrowolnie). Obowiązkowemu szczepieniu podlegają wszystkie psy istniejące w gospodarstwie, które mają powyżej 3 miesięcy. Szczepienie przeprowadzi lekarz weterynarii Pan Andrzej Migocki. Psy należy szczepić 1 raz na 12 miesięcy.

Czytaj więcej o: K U R E N D A