Jesteś tutaj: Start / Stowarzyszenia

Stowarzyszenia

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF

Artykuły

Przejdź do - Młodzież zapobiega Pożarom
25 marca 2019

Młodzież zapobiega Pożarom

21.03.2019 w Szkole Podstawowej w Wudzynie odbyły się eliminacje gminne Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej  „Młodzież Zapobiega Pożarom” zorganizowane przez Szkołę Podstawową w Wudzynie, Zarząd Oddziału Gminnego OSP w Dobrczu i OSP w Wudzynie.  W turnieju  wzięło udział 31 uczestników w kategorii szkół podstawowych, gimnazjalnych oraz  ponadgimnazjalnych z terenu gminy Dobrcz.

Czytaj więcej o: Młodzież zapobiega Pożarom
Przejdź do - Uczestniczki zajęć w Środowiskowym Domu Samopomocy w Gądeczu zostały wyróżnione przez OSP
6 marca 2019

Uczestniczki zajęć w Środowiskowym Domu Samopomocy w Gądeczu zostały wyróżnione przez OSP

W styczniu zostały ogłoszone wyniki eliminacji gminnych Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego „Zapobiegajmy pożarom”. Jak już pisaliśmy - do Zarządu Gminnego OSP wpłynęło 38 prac, w 5 kategoriach wiekowych. Nagrody w 4 z nich zostały wręczone 10 stycznia w Szkole Podstawowej w Kozielcu, natomiast 4 finalistkom z grupy dorosłych - uczestniczkom zajęć w Środowiskowym Domu Samopomocy w Gądeczu - Prezes OSP w Dobrczu Janusz Fryckowski wręczył dyplomy i nagrody osobiście.

Czytaj więcej o: Uczestniczki zajęć w Środowiskowym Domu Samopomocy w Gądeczu zostały wyróżnione przez OSP
Przejdź do - Konkurs na wypoczynek letni i/lub zimowy
6 marca 2019

Konkurs na wypoczynek letni i/lub zimowy

Wójt Gminy Dobrcz ogłasza otwarty konkurs ofert na organizację wypoczynku letniego lub/i zimowego dla organizacji pozarządowych. Termin składania ofert upływa 6 maja 2019r. więcej informacji na stronie www.dobrcz.bip.net.pl

Przejdź do - OSP Dobrcz wśród jednostek o największej liczbie "wyjazdowości" do działań
5 marca 2019

OSP Dobrcz wśród jednostek o największej liczbie "wyjazdowości" do działań

W regionie funkcjonuje 848 jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych z czego 209 to jednostki, które są sprzężone razem z PSP w Krajowym Systemie Ratowniczo-Gaśniczym. Są bardzo dobrze wyposażone i przygotowane do tego, żeby wspólnie lub samodzielnie prowadzić akcje ratownicze na terenie całego województwa.
25 lutego, wojewoda Mikołaj Bogdanowicz i generał Janusz Halak wyróżnili dwadzieścia zastępów OSP, które najczęściej brały udział w akcjach ratowniczo-gaśniczych w minionym roku. Wśród wyróżnionych została jednostka z Dobrcza, która jest włączona do Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego.

Czytaj więcej o: OSP Dobrcz wśród jednostek o największej liczbie "wyjazdowości" do działań
Przejdź do - Deklaracje wyłącznie elektronicznie
19 lutego 2019

Deklaracje wyłącznie elektronicznie

Ważna informacja dla organizacji pozarządowych. W bieżącym roku CIT-8 składamy elektronicznie. Co to oznacza dla stowarzyszeń. Warto przeczytać więcej  na stronie www.ngo.pl