Jesteś tutaj: Start / Przedsiębiorczość

Przedsiębiorczość

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF

Artykuły

Przejdź do - Mały ZUS
4 stycznia 2019

Mały ZUS

Od 1 stycznia 2019 r. osoby, które prowadzą działalność na niewielką skalę, będą mogły skorzystać z tzw. „małego ZUS-u” i opłacać składki na ubezpieczenia społeczne uzależnione od przychodów. Przedsiębiorcy, którzy mają prawo do „małego ZUS-u” i chcą opłacać niższe składki od 2019 r., mają czas do 8 stycznia, na zawiadomienie ZUS-u o zmianie tytułu ubezpieczenia.

Czytaj więcej o: Mały ZUS
Przejdź do - Spotkanie informacyjne w Bydgoszczy pt. „Załóż swoją firmę i zainwestuj we własny rozwój dzięki funduszom unijnym”
28 września 2018

Spotkanie informacyjne w Bydgoszczy pt. „Załóż swoją firmę i zainwestuj we własny rozwój dzięki funduszom unijnym”

Główny Punkt Informacyjnych Funduszy Europejskich w Bydgoszczy wraz z Kujawsko-Pomorskim Ośrodkiem Wsparcia Ekonomii Społecznej zapraszają na bezpłatne spotkanie informacyjne, na którym omówione zostaną formy wsparcia ze środków unijnych na założenie własnej działalności gospodarczej lub przedsiębiorstwa społecznego. Będzie można również pozyskać informacje na temat rozwoju własnych kompetencji w postaci kursów, szkoleń i studiów podyplomowych zarówno dla osób bezrobotnych, pracujących jak i przyszłych przedsiębiorców.

Czytaj więcej o: Spotkanie informacyjne w Bydgoszczy pt. „Załóż swoją firmę i zainwestuj we własny rozwój dzięki funduszom unijnym”
Przejdź do - Pożyczki dla firm
22 sierpnia 2018

Pożyczki dla firm

Kujawsko-Pomorski Urząd Marszałkowski uruchomił Kujawsko-Pomorski Fundusz Rozwoju, który będzie udzielał pożyczek dla firm na rozwój.

Czytaj więcej o: Pożyczki dla firm
Przejdź do - Kujawsko-Pomorski Fundusz Rozwoju
2 lipca 2018

Kujawsko-Pomorski Fundusz Rozwoju

Kujawsko-Pomorski Fundusz Rozwoju sp. z o.o. działa na rynku już ponad rok. Jesteśmy podmiotem Samorządu Województwa Kujawsko-Pomorskiego. Głównym celem działania Funduszu jest promowanie rozwoju naszego województwa i wprowadzanie na rynek regionalny zwrotnych produktów finansowych w postaci pożyczek i poręczeń dla sektora MŚP, współfinansowanych głównie z pieniędzy Unii Europejskiej. Fundusz wybiera Instytucje Finansowe, które bezpośrednio oferują wsparcie przedsiębiorcom działającym w naszym regionie.

Czytaj więcej o: Kujawsko-Pomorski Fundusz Rozwoju
Przejdź do - Rusza konkurs na dotację  w ramach projektu „Fundusz Badań i Wdrożeń - Voucher Badawczy”
29 marca 2018

Rusza konkurs na dotację w ramach projektu „Fundusz Badań i Wdrożeń - Voucher Badawczy”

Kujawsko-Pomorska Agencja Innowacji Sp z o.o. ogłosiła kolejny nabór wniosków o dofinansowanie w formie grantów w ramach projektu „Fundusz Badań i Wdrożeń – Voucher Badawczy” (poddziałanie 1.2.1 Wsparcie procesów badawczo-rozwojowych, Regionalny Program Operacyjny Województwa Kujawsko-Pomorskiego na lata 2014-2020).

Czytaj więcej o: Rusza konkurs na dotację w ramach projektu „Fundusz Badań i Wdrożeń - Voucher Badawczy”