Jesteś tutaj: Start / INFORMATOR / Rolnictwo

Rolnictwo

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF

Artykuły

Przejdź do - Do końca grudnia w Biurach Powiatowych ARiMR powinny zarejestrować się już działające Koła Gospodyń Wiejskich
6 grudnia 2018

Do końca grudnia w Biurach Powiatowych ARiMR powinny zarejestrować się już działające Koła Gospodyń Wiejskich

Koła gospodyń Wiejskich działają od ponad 150 lat. Według nowych zasad, ustalonych w tym roku, mają być społecznymi organizacjami mieszkańców wsi działających na rzecz swojego środowiska. Koło może założyć 10 osób i musi być ono wpisane do rejestru prowadzonego przez Agencję Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa. Ustawa nadaje KGW osobowość prawną, co umożliwia im korzystanie z form wsparcia w ze środków unijnych czy dotacji z budżetu państwa. Jak na razie nie ma jednak konkretnych informacji ani o środkach unijnych ani o dotacjach z budżetu państwa z wyjątkiem tej, przysługującej po rejestracji.

Czytaj więcej o: Do końca grudnia w Biurach Powiatowych ARiMR powinny zarejestrować się już działające Koła Gospodyń Wiejskich
Przejdź do - Chcesz utworzyć Koło Gospodyń Wiejskich i pozyskać dla niego fundusze?
30 listopada 2018

Chcesz utworzyć Koło Gospodyń Wiejskich i pozyskać dla niego fundusze?

Informujemy, że w dniu 01.12 (sobota) w godzinach 9:00-14:00 w biurze powiatowym ARIMR  w Bydgoszczy odbędzie się dzień otwarty  w sprawie tworzenia i zarejestrowania Kół Gospodyń Wiejskich z możliwością  ubiegania się o pomoc finansową (w kwocie od 3-5 tys. złotych).

Czytaj więcej o: Chcesz utworzyć Koło Gospodyń Wiejskich i pozyskać dla niego fundusze?
Przejdź do - Od 1 grudnia 2018 r. rolnicy nie będą musieli dostarczać zaświadczeń lekarskich do KRUS
29 listopada 2018

Od 1 grudnia 2018 r. rolnicy nie będą musieli dostarczać zaświadczeń lekarskich do KRUS

Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego informuje, że w związku z tym, że od 1 grudnia 2018 r. zaświadczenia lekarskie będą wystawiane wyłącznie w formie elektronicznej (e-ZLA), rolnicy (domownicy rolnika) nie będą musieli dostarczać zaświadczeń lekarskich w celu przyznania prawa do zasiłku chorobowego.E-ZLA wystawione rolnikowi (domownikowi rolnika) zostanie przekazane do systemu informatycznego KRUS i Kasa rozpatrzy w oparciu o to zaświadczenie prawo do zasiłku chorobowego.

Przejdź do - Program ograniczający stosowanie azotanów
9 listopada 2018

Program ograniczający stosowanie azotanów

W związku z wejściem w życie nowej ustawy - Prawo wodne, na obszarze całego kraju obowiązuje od 27 lipca 2018 r. jeden „Program działań mających na celu zmniejszenie zanieczyszczenia wód azotanami pochodzącymi ze źródeł rolniczych oraz zapobieganie dalszemu zanieczyszczeniu” (Dz. U. poz. 1339).

Czytaj więcej o: Program ograniczający stosowanie azotanów
Przejdź do - Ważne zmiany dla rolników
8 listopada 2018

Ważne zmiany dla rolników

Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi przesłało zmiany dotyczące pomocy de minimis.

Czytaj więcej o: Ważne zmiany dla rolników