Jesteś tutaj: Start / INFORMATOR / Rolnictwo

Rolnictwo

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF

Artykuły

Przejdź do - Protokoły suszowe do odbioru!
15 października 2019

Protokoły suszowe do odbioru!

Zapraszamy producentów rolnych po osobisty odbiór protokołów suszowych. Wydawanie protokołów będzie się odbywało w Urzędzie Gminy w Dobrczu, pokój nr 8 na parterze, w godzinach pracy Urzędu.

Czytaj więcej o: Protokoły suszowe do odbioru!
Przejdź do - Informacja dla rolników – podpisywanie protokołów (susza)
18 września 2019

Informacja dla rolników – podpisywanie protokołów (susza)

Urząd Gminy w Dobrczu informuje, że protokoły z oszacowania zakresu i wysokości strat spowodowanych niekorzystnym zjawiskiem atmosferycznym (susza) są gotowe do podpisu. Prosimy rolników, którzy złożyli wnioski o oszacowanie, o stawienie się w Urzędzie Gminy w  Dobrczu (salka po Banku Spółdzielczym) w dniach 20 (piątek), 23 (poniedziałek) lub 24 (wtorek) września 2019 r. w godzinach pracy urzędu celem podpisania w/w protokołów.

Więcej informacji pod nr telefonu: 604 487 286 lub 52 364 80 11.

Przejdź do - Szacowanie strat w związku z suszą.
24 lipca 2019

Szacowanie strat w związku z suszą.

Wójt Gminy Dobrcz informuje rolników, że w Systemie Monitoringu Suszy Rolniczej prowadzonej przez Instytut Nawożenia i Gleboznawstwa w Puławach, ogłoszony został kolejny 7 raport z którego wynika, że na terenie Gminy Dobrcz susza występuje na glebach:

Czytaj więcej o: Szacowanie strat w związku z suszą.
Przejdź do - Szacowanie strat w związku z powodzią
15 lipca 2019

Szacowanie strat w związku z powodzią

Informujemy, iż w związku z wystąpieniem na terenie gminy Dobrcz pod koniec maja 2019 r. niekorzystnego zjawiska atmosferycznego – powodzi, Wójt Gminy Dobrcz  zwrócił się do Wojewody Kujawsko- Pomorskiego o powołanie gminnej komisji ds. szacowania poniesionych przez rolników strat. Poszkodowani producenci rolni mogą składać wnioski o oszacowanie strat w gospodarstwach rolnych i działach specjalnych produkcji rolnej w terminie do dnia 19 lipca 2019 r. w Urzędzie Gminy w Dobrczu (w biurze podawczym lub pokoju nr 3) .

Czytaj więcej o: Szacowanie strat w związku z powodzią
Przejdź do - Ograniczenie zanieczyszczenia azotem pochodzenia rolniczego metodą poprawy jakości wód
11 lipca 2019

Ograniczenie zanieczyszczenia azotem pochodzenia rolniczego metodą poprawy jakości wód

W wyniku współpracy Fundacji na rzecz Rozwoju Polskiego Rolnictwa oraz Centrum Doradztwa Rolniczego w Brwinowie w ramach kampanii edukacyjnej „Ograniczenie zanieczyszczenia azotem pochodzenia rolniczego metodą poprawy jakości wód”, współfinansowanej przez Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, powstał pięcioodcinkowy film edukacyjny dla rolników i doradców rolnych pt. ,,Zamykanie obiegu biogenów w gospodarstwie rolnym”.

Czytaj więcej o: Ograniczenie zanieczyszczenia azotem pochodzenia rolniczego metodą poprawy jakości wód