Jesteś tutaj: Start / INFORMATOR / Rolnictwo

Rolnictwo

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF

Artykuły

Przejdź do - Przypomnienie o składaniu wniosków
17 sierpnia 2017

Przypomnienie o składaniu wniosków

Urząd Gminy Dobrcz przypomina o możliwości składania przez rolników wniosków o oszacowanie szkód spowodowanych przez niekorzystne zjawiska atmosferyczne (huragan i deszcz nawalny). Powyższe dotyczy także ostatnich zjawisk, które poszkodowały rolników w dniach 11-12 sierpnia 2017 r.

Czytaj więcej o: Przypomnienie o składaniu wniosków
Przejdź do - Kampania informacyjna dotycząca promowania bezpiecznych zachowań w pobliżu linii przesyłowych najwyższych napięć.
19 lipca 2017

Kampania informacyjna dotycząca promowania bezpiecznych zachowań w pobliżu linii przesyłowych najwyższych napięć.

Polskie Sieci Elektroenergetyczne S.A. ruszyły z kampanią informacyjną dotyczącą promowania bezpiecznych zachowa w pobliżu linii przesyłowych najwyższych napięć tj. 220 i 400 kV.

Czytaj więcej o: Kampania informacyjna dotycząca promowania bezpiecznych zachowań w pobliżu linii przesyłowych najwyższych napięć.
Przejdź do - Informacja Agencji Modernizacji i Restrukturyzacji Rolnictwa o naborze wniosków w zakresie “Wsparcia inwestycji w przetwarzanie produktów rolnych, obrót nimi lub ich rozwój".
Przejdź do - Komunikaty Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Roślin i Nasiennictwa w Bydgoszczy o zagrożeniu upraw roślin
25 maja 2017

Komunikaty Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Roślin i Nasiennictwa w Bydgoszczy o zagrożeniu upraw roślin

Wojewódzki Inspektorat Ochrony Roślin i Nasiennictwa w Bydgoszczy Oddział Bydgoszcz, informuje o zagrożeniu pojawienia się patogenów na uprawach rzepaku ozimego i jabłoni.

Przejdź do - KOMUNIKAT WÓJTA GMINY DOBRCZ
19 maja 2017

KOMUNIKAT WÓJTA GMINY DOBRCZ

Wójt Gminy Dobrcz informuje, iż w związku z wystąpieniem w ostatnich tygodniach na terenie gminy Dobrcz przymrozków wiosennych zwrócił się do Wojewody Kujawsko- Pomorskiego o powołanie gminnej komisji ds. szacowania poniesionych przez rolników strat. Z informacji dotychczas przekazanych do tut. Urzędu przez rolników wynika, iż szkody powstały w sadach owocowych, porzeczkach oraz  plantacjach truskawek.

Czytaj więcej o: KOMUNIKAT WÓJTA GMINY DOBRCZ