Odpowiedzi Wójta

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF

Artykuły

Przejdź do - Wybory do Sejmu i Senatu Rzeczypospolitej Polskiej 2019
15 października 2019

Wybory do Sejmu i Senatu Rzeczypospolitej Polskiej 2019

Pytanie od mieszkańca: Proszę o informację na temat wyborów parlamentarnych. Jaka była frekwencja w poszczególnych obwodach i jak głosowali mieszkańcy?

Czytaj więcej o: Wybory do Sejmu i Senatu Rzeczypospolitej Polskiej 2019
Przejdź do - Borówno - tablica na ul.Spacerowej
10 września 2019

Borówno - tablica na ul.Spacerowej

Pytanie od mieszkanki: Dzień dobry. Nie chodziło mi o tablice z nazwą Borówno bo ta faktycznie jest przedstawiona. Nie zmienia to faktu że przy plaży WOPR widać tylko las i nie widać dalszej części Borówna za lasem. Chodzi mi o tabliczke ze strzałka ul. Spacerowa nr 2-4 i 1-61.Tablice takie funkcjonują w wielu miejscowościach i ułatwiają dotarcie do tych domów. Pozdrawiam

Czytaj więcej o: Borówno - tablica na ul.Spacerowej
Przejdź do - Badania układu krążenia
10 września 2019

Badania układu krążenia

Pytanie od mieszkańca: Dziś otrzymałem ulotkę o badaniach układu krązenia,które odbędą się 10.09 w sali Campari. Z informacji uzyskach i internecie wynika,że jest to grupa oszustów. Czy na przeprowadzanie takich badań nie potrzeba zgody władz gminy. Kto jest organizatorem tych badań. Znowu naciągną kilku starszych mieszkańców na kupno pseudoaparatów medycznych. Podają telefon kontaktowy 52********* ciekawe do kogo należy.

Czytaj więcej o: Badania układu krążenia
Przejdź do - Ulica Przyjazna w Strzelcach Górnych - nadmierna prędkość kierowców
10 września 2019

Ulica Przyjazna w Strzelcach Górnych - nadmierna prędkość kierowców

Pytanie mieszkańca: Witam serdecznie. Pisze w sprawie ulicy Przyjaznej w Strzelcach Górnych. Jak wiadomo od dłuższego czasu na skutek budowy przez dewelopera i dojezdzających tam pracowników czy też przyszłych mieszkańców ruch na tej ulicy jest bardzo duży. Nie było by w tym nic niepokojącego i dziwnego lecz niestety samochody osobowe oraz ciężarowe nie przestrzegaja prędkości... (mimo zwracania uwagi nic sobie z tego nie robią) nie wspomnę juz o zachowaniu ostrożności. Zdaje sobie sprawę że to juz kwestia kultury kierowcy ale na ulicy poruszają się piesi z wózkami, czy też dzieci mieszkańców (w tym moje). Przez zachowanie kierowców długo nie trzeba bedzie czekać aż stanie się nieszczęście. W związku z tym czy można liczyć na pomoc ze strony gminy ? może jakieś tymczasowe progi zwalniające lub uruchomienie drugiej drogi dojazdowej na budowę ? wg map jest taka możliwość. Myślę ze warto o tym pomyśleć ponieważ budowa domów nie skończy się za miesiąc czy dwa.. zapewne są to jeszcze lata.. Z góry dziękuję za opdowiedź.

Czytaj więcej o: Ulica Przyjazna w Strzelcach Górnych - nadmierna prędkość kierowców
Przejdź do - Droga Włóki-Gądecz
20 sierpnia 2019

Droga Włóki-Gądecz

Pytanie mieszkanki: Witam Panie Wójcie jestem mieszkanką Hutnej Wsi i bardzo proszę o wytłumaczenie mi i wszystkim mieszkańcom wsi w jakim celu zasypywano kamieniami i zalewano asfaltem szosę, która nie była zniszczona tylko wąska. Na drodze nie mieszczą się dwa samochody sam Pan widział jadąc do nas. W tej chwili przejazd tą szosą jest bardziej niebezpieczny niż był ponieważ kamienie odbijają się od samochodów, do kogo mamy wysyłać rachunki za poobijane karoserie. Czy ktoś pomyślał wydając pieniądze podatników na tą inwestycje. Jest XXI wiek a my nie możemy minąć się na drodze nie zjeżdżając na pobocze którego nie ma lub jest 20 centymetrów poniżej asfaltu. Gdzie jest ścieżka rowerowa która była obiecana i może lepiej byłoby zamontować jakiekolwiek spowalniacz na tej drodze lub wyrównać pobocze z szosą i wylać asfaltem a nie kłaść kolejną warstwę na drogę. Bardzo proszę o odpowiedz i ujawnienie osoby która podpisała się pod tą inwestycją.

Czytaj więcej o: Droga Włóki-Gądecz