Odpowiedzi Wójta

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF

Artykuły

Przejdź do - Równanie dróg
21 marca 2017

Równanie dróg

Panie Wójcie Jak zwykle zapomnieliście o wyrównaniu dróg na końcu gminy Dobrcz czyli za torami w Wudzynie. Dotyczy to m.in ulic: Lipowej, Piaskowej. Wszystkie są zdewastowane i nie nadają się do użytku pieszego czy kołowego. 

Czytaj więcej o: Równanie dróg
Przejdź do - Ulica Malinowa
8 marca 2017

Ulica Malinowa

Ponownie powraca pytanie dotyczące ulicy Malinowej w Dobrczu. 

Czytaj więcej o: Ulica Malinowa
Przejdź do - Spadek cen nieruchomości
3 marca 2017

Spadek cen nieruchomości

Pytanie Mieszkanki: Panie Wójcie - klika pytań: 1. Czy Pana zdaniem wielkoprzemysłowa ferma obejmująca 6 budynków inwentarskich na łącznie 210 000 stanowisk dla kur niosek (840DJP) planowanej w Kotomierzu na ul. Podgórnej wpłynie na spadek na wartości sąsiednich nieruchomości? Proszę o rzetelne uzasadnienie, a nie subiektywne przeświadczenie. 2. Czy pozytywna decyzja środowiskowa wymienionej inwestycji daje możliwość wydania warunków zabudowy, a tym samym przyczynienie się do spadku wartości sąsiednich nieruchomości? Proszę o uzasadnienie. 3. Czy Pana zdaniem ruch samochodów ciężarowych z obciążeniem i częstotliwością wskazaną przez Inwestora w raporcie przekazanym do Gminy przyczyni się do zniszczenia nowej nawierzchni na ul. Podgórnej? Z jakiej puli pieniężnej Gmina wyda pieniądze na remont tej ulicy? Czy będą użyte na to pieniądze z naszych podatków? 4. Dlaczego jeżeli chodzi o ściągalność podatków to Gmina potrafi dokładnie wyliczyć metraż gruntów pod budynki oraz pozostałe grunty, a przy planowanej tak wielkiej inwestycji nie zostały sprawdzone te budynki, których inwestor nie umieścił na mapie? Czy gdyby były tam zamieszczone mapki, na których widnieje nieruchomość Pana Wójta to również sprawa byłaby tak samo załatwiona?

Czytaj więcej o: Spadek cen nieruchomości
Przejdź do - Utrzymanie dróg
27 lutego 2017

Utrzymanie dróg

Pytanie Mieszkańca: Witam Panie Wójcie! We wrześniu roku 2015 na spotkaniu z mieszkańcami w Trzeciewcu moja żona prosiła o utwardzenie drogi gminnej przy posesjach z nr 68 w Trzeciewcu. Ja wraz z rodziną zamieszkuję pod nr 68c. Żona również w tej sprawie zadawała pytanie drogą elektroniczną. Wówczas na spotkaniu otrzymała od Pana odpowiedź, że do czasu zabudowania wszystkich działek utwardzenie drogi nie jest planowane, a poza tym jak Pan określił panuje tu „bałagan” i to miały być powód niewykonania utwardzenia. Przy przedmiotowej drodze znajduje się sześć gospodarstw domowych płacących podatek gminny za budynki i działki. Zawiadamiam Pana, że z uwagi na stan drogi /błoto - teren grząski/ nie mogę dojechać do mojej posesji, nie mogę też na nią wjechać lub z niej wyjechać lub obok niej zaparkować. To, że taki stan rzeczy nie pozwala mojej rodzinie normalnie funkcjonować - zważywszy na Pana lekceważącą odpowiedź jakiej udzielił Pan mojej żonie, nie bulwersuje mnie tak bardzo jak fakt, że ta sytuacja zagraża bezpieczeństwu mojej rodziny w przypadku potrzeby wezwania jakiejkolwiek służby do pomocy: pogotowie ratunkowe, straż pożarna itp. W związku tym, żądam natychmiastowego utwardzenia tego odcinka drogi gminnej. Na pewno zgodzi się Pan ze mną, że to niewielka cena za bezpieczeństwo członków mojej rodziny - mieszkańców gminy Dobrcz.

Czytaj więcej o: Utrzymanie dróg
Przejdź do - Utrzymanie dróg
27 lutego 2017

Utrzymanie dróg

Pytanie Mieszkańca: Ponawiam pytanie czy drogą należącą do Gminy mamy zajmować się my jako mieszkańcy czy osoby odpowiedzialne w Urzędzie za stan ulic? Dla ułatwienia art.20 ust.4 Ustawy z dnia 21 marca 1985 r o drogach publicznych (tekst jednolity Dz.U. z 2007 r nr 19 poz 115 ze zmianami) oraz Ustawą z dn. 13 września 1996 r o utrzymaniu czystości i porządku w gminach. Odpowiedź naszych włodarzy brzmiała " w ramach wyjątku" lub zróbcie sobie sami.

BRAWO!!!

Czytaj więcej o: Utrzymanie dróg