Jesteś tutaj: Start / Sołectwa

Sołectwa

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF

Artykuły

Przejdź do - "Dyplom Samorządowca" dla Mileny Briegmann
22 lipca 2019

"Dyplom Samorządowca" dla Mileny Briegmann

Informujemy, że Pani  Milena  Briegmann, Sołtys Sołectwa Nekla, Radna Gminy Dobrcz oraz aktywna działaczka na rzecz lokalnej społeczności 18 lipca br. otrzymała prestiżową nagrodę "Dyplom Samorządowca" w województwie kujawsko-pomorskim. Uroczyste wręczenie nagrody odbyło się w siedzibie Zarządu KFS w  Bydgoszczy. Pani Milenie serdecznie gratulujemy i życzymy niesłabnącego zapału do dalszych działań.

Czytaj więcej o: "Dyplom Samorządowca" dla Mileny Briegmann
Przejdź do - Festyn Rodzinny w Augustowie
18 czerwca 2019

Festyn Rodzinny w Augustowie

W niedzielę, 9 czerwca w Augustowie odbył się festyn rodzinny.  Dobra zabawa, zdrowa dawka ruchu i uśmiechnięte buzie skutecznie przepędziły chmury i zapewniły uczestnikom wspaniałą pogodę. Konkurencje sportowe, kolorowe przekąski, fantastyczni ludzie i duże grono osób zaangażowanych w realizację festynu - mieszkańców, strażaków OSP, pani sołtys i członków rady sołeckiej wyzwoliło w Augustowie prawdziwą społeczną energię.

Przejdź do - Co dalej z wiejskimi świetlicami?
17 maja 2019

Co dalej z wiejskimi świetlicami?

17 maja Wójt spotkał się z sołtysami oraz Dyrektorem GOK-u w celu opracowania zasad związanych z wynajmem i korzystaniem ze świetlic wiejskich.

Czytaj więcej o: Co dalej z wiejskimi świetlicami?
Przejdź do - Podziękowania dla byłych i gratulacje dla nowych sołtysów
25 kwietnia 2019

Podziękowania dla byłych i gratulacje dla nowych sołtysów

W środę 24 kwietnia w Dobrczu odbyła się VI sesja Rady Gminy. Podczas posiedzenia wójt i przewodnicząca rady podziękowali za pracę sołtysom, którzy nie zostali wybrani na kolejną kadencję podczas zakończonych niedawno wyborów sołeckich w gminie Dobrcz.

Czytaj więcej o: Podziękowania dla byłych i gratulacje dla nowych sołtysów
Przejdź do - Nie jest łatwo, ale sołtysi lubią swoją pracę. Docenił to wojewoda.
13 marca 2019

Nie jest łatwo, ale sołtysi lubią swoją pracę. Docenił to wojewoda.

W województwie kujawsko-pomorskim jest 2235 sołtysów. 11 marca przypadało ich święto, z tej okazji dzień później zaprosił ich do siebie Wojewoda Kujawsko-Pomorski Mikołaj Bogdanowicz. Każdą z gmin regionu reprezentował sołtys wytypowany przez wójta lub burmistrza. Zaproszeni mieszkańcy wsi otrzymali listy gratulacyjne i mieli okazję zapytać o różne kwestie Mikołaja Bogdanowicza. Dla sołtysów wystąpiła Ziemia Bydgoska.

Czytaj więcej o: Nie jest łatwo, ale sołtysi lubią swoją pracę. Docenił to wojewoda.